Cilvēki nodarbojas ar kokapstrādi kopš seniem laikiem, jo tieši koks ir viens no pirmajiem celtniecības materiāliem, kas tika izmantots mājokļu būvniecībai. Kopš rašanās brīža līdz mūsdienām kokapstrādes amatniecība ir ļoti attīstījusies. Mūsdienās kokapstrāde ir un paliek perspektīvā nozare, kas plaši attīstās visā pasaulē. Ik gadu kokapstrādes tehnoloģijas modernizējas, kas veicina kokzāģēšanas efektivitātes uzlabošanu un kokapstrādes rūpniecības attīstību.
Viss sākas ar zāģēšanas mašīnu, kas paredzēta apaļkoku zāģēšanai apmalotajos un neapmalotajos dēļos. Nākamajā solī materiāls tiek izžāvēts līdz mitruma līmenim 8-10%. Izžāvētā koksne tiek nogādāta cehā, kur tiek sadalīta lamelēs. Tālāk tā tiek nogādāta “Salvador” optimizācijas līnijās, kur tiek veikta sagarumošana (gala apzāģēšana), šķirošana pēc kvalitātes, likvidējot defektus, un optimizācija sagatavēs pēc garuma. Optimizētas līstes un sašķirotas brusas, kas jau izgājušas “Spanivello” krustošanas līniju, tiek ēvelētas ar “Weining” mašīnu palīdzību, tādējādi tiek sagatavotas līmēšanai. Vēlāk notiek līmēšanas process, presējot sagataves uz vācu un itāļu presēm (“Kallesoe” un “Italpresse”) paneļos, kas turpmāk tiek apstrādātas, pielietojot frēzmašīnas un CNC frēzmašīnas ar skaitlisku programmu kontroli, lai iegūtu durvju detaļas un slaidprofila izstrādājums priekš tām. Noslēguma posmā durvis tiek salīmētas no izgatavotām detaļām un tiek nogādātas krāsošanas cehā.
Visai īsi aprakstīta tehnoloģiskā procesa rezultātā tiek iegūts masīvs no dabīgā koka, kas pēc savas būtības ir materiāls, kas pilnībā sastāv no koksnes. Šī materiāla galvenā atšķirība no kokskaidu plāksnēm (KSP), smalkās dispersijas frakcijas (MDF) un tiem līdzīgiem materiāliem slēpjas tajā, ka masīvs tiek izgatavots no veselās dabīgas izejvielas.

Visbiežāk ražošanā tiek izmantotas sekojošās koku sugas:
Priede. Šīs masīvkoks ir viens no izplatītākiem. To viegli izskaidrot ar biežu sastopamību, relatīvi zemu cenu un materiāla apstrādes vienkāršību. Priedes masīvkoka izmantošana nodrošina iespēju izgatavot koka durvis pieejamo cenu segmentā un piedāvāt patērētajiem modeļu daudzveidību. Pateicoties šiem faktoriem, durvis no priedes masīvkoka ir pieejamākās masīvkoku durvju segmentā. Iepriekš izstrādājumiem no priedes bija raksturīga virkne trūkumu, ko varēja izskaidrot ar izejmateriāla fiziskām īpašībām: zems izturības līmenis pret mehāniskiem bojājumiem, zems izturības līmenis pret ārējās vides faktoru iedarbību (temperatūra, mitruma līmenis). Toties mūsdienās, pateicoties mūsdienīgām durvju ražošanas tehnoloģijām (gruntis, piesūcināšanas līdzekļi, lakas, eļļas, emaljas utt.), ir iespējams ievērojami uzlabot iepriekš minētos ekspluatācijas parametrus. Līdz ar to mūsdienās durvju, kas ražoti no priedes masīvkoka, kvalitāti praktiski var salīdzināt ar citu koku sugu īpašībām.
Alksnis. Šī masīvkoka cena ir augstāka. To izskaidro augsti mitrumizturības rādītāji un minimāls sveķu daudzums. Alksnis ir ļoti populārs gan ražotāju, gan arī pircēju vidū. Tomēr ir vērts piebilst, ka šī ir augstāko cenu segmenta produkcija. Izstrādājumi no alkšņa, pateicoties savām fiziskām īpašībām, var tik izmantotas telpās, kurās raksturīgs paaugstināts mitruma līmenis. Var teikt, ka alksnis ir sava veida “zelta vidusceļš” koka durvju pasaulē. Daudzi pircēji, sākotnēji ierodoties salonā ar vēlmi iegādāties durvis, iepazīstot alkšņa īpašības, bieži vien izvēlas durvis no alkšņa masīvkoka.
Ozols. Šīs masīvkoka variants ir vissmagākais un visdārgākais. Cenu izskaidro materiāla ilgmūžība. Koksnes augsts blīvums nodrošina telpas maksimālo siltumizolāciju, kā arī padara izstrādājumu par pilnvērtīgu skaņu izolējošo materiālu. Durvis no ozolkoka tiek izgatavotas dažādos stilos un dizainos. Pateicoties mūsdienās pieejamiem dizaina variantiem, durvju izvēle nevienam nebūs problēma. Jūs varat pārliecināties par to mūsu mājaslapas attiecīgajā sadaļā. Turklāt, durvju vērtnes daļa paredz arī augstākas prasības furnitūras kvalitātei. Galvenokārt tas attiecas uz kāšu virām, kurām jābūt spējīgām izturēt šīs slodzes. Lūdzu atcerēties par to, veicot pirkumu.

Durvju vērtņu apdarē tiek izmantotas lakas, emaljas un eļļas:
Pārklāšana ar laku. Šīs variants nodrošina iespēju piešķirt koksnei nepieciešamo krāsu, saglabājot materiāla tekstūras caurskatāmību. Krāsu gamma ir ļoti daudzveidīga, kas sniedz klientam iespēju izvēlēties izstrādājuma krāsu, kas vislabāk iederēsies telpas, kurā tiks uzstādītas durvis, interjera dizainā. Papildus priekšrocība – iespēja piešķirt nedārgām durvīm no priedes masīvkoka vērtīgo koku sugu krāsas (kodināts ozols, konjaks un tml.)
Krāsošana ar emalju. Pēdējā laikā visbiežāk izvēlas baltu un pelēko krāsu. Emaljas galvenā atšķirība no lakām un eļļām – emalja slēpj tekstūru, un tāpēc noteikt materiālu praktiski nav iespējams, izņemot, protams, ozolkoku, kas paliek atpazīstams arī zem emalja slāņa. Svarīga loma ir arī koksnei, no kuras ir izgatavotas durvis, un tās ekspluatācijas īpašībām.
Apstrāde ar eļļām. Tradicionālais koka virsmu apstrādes veids. Eļļainie sastāvi nodrošina materiāla saglabātību vairāku ekspluatācijas gadu garumā, piešķir virsmām hidrofobās īpašības un pasargā no visa veida nelabvēlīgo procesu rašanās un attīstības.

Durvju, kas izgatavotas no masīvkoka, priekšrocības:
•Augsts ekoloģiskās tīrības līmenis un drošība cilvēka veselībai;
•Ilgstoša ekspluatācija un augsts izturības līmenis, it īpaši pareizi organizētas apkopes rezultātā;
•Izstrādājumiem, kas izgatavoti no līmētā masīvkoka, nerodas plaisas un deformācijas, jo brusas, kas veido vērtnes, tiek veidotas ņemot vērā šķiedru izvērsumus;
•Augsti skaņas izolācijas un siltuma noturības rādītāji;
•Teicama koksnes mitrummaiņa. Koksne, kā elpojošs materiāls, veicina kvalitatīvā mikroklimata veidošanos telpā. Durvis uzsūc lieko mitrumu no apkārtējās vides (ja mitruma līmenis ir pārāk augsts), bet deficīta gadījumā – atgriež to;
•Iespēja restaurēt durvis arī mājas apstākļos;
•Unikalitāte un neatkārtojamība, ko nosaka koksnes šķiedras daudzveidīga struktūra;
•Izstrādājuma statuss, kas akcentē dārgu remontu, īpašnieka finansiālo neatkarību un gaumi.