Masīvkoka mēbeļu ekspluatācijas un kopšanas noteikumi

Masīvozola mēbeles, kas apstrādātas ar bioeļļām, ir videi draudzīgas, drošas veselībai un viegli atjaunojamas (ja nepieciešams). Tas izskatās ļoti harmoniski gan mājā, gan dzīvoklī. Šādas mēbeles kalpos jums daudzus gadus, ja jūs par tām pareizi kopsiet un ievērosiet to ekspluatācijas noteikumus:

1. Mēbeles jāizmanto atbilstoši to funkcionālajam mērķim.

2. Telpu mikroklimatam jāatbilst šādiem parametriem:

• iekštelpu gaisa temperatūra — no +2°С līdz +40°С, ideāla — no +20°C līdz +23°С;

• relatīvais gaisa mitrums — 40-70%. Pie zemāka gaisa mitruma uz mēbeļu detaļu virsmām var rasties spraugas un plaisas, pie augsta gaisa mitruma koksne var uzbriest.

3. Mēbeles jānovieto vismaz 0,5-0,7 m attālumā no sildītājiem un citiem siltuma avotiem, lai izvairītos no mēbeļu paneļu deformācijas. Jums arī jāizvairās no tiešiem saules stariem uz masīvkoka mēbelēm.

4. Nepieciešams salikt mēbeles pilnībā saskaņā ar montāžas rasējumiem (shēmām). Sarežģītu izstrādājumu (skapju, plauktu) montāžai ieteicams piesaistīt kvalificētus speciālistus.

5. Atverot/aizverot durvis un atvilktnes, nav ieteicams lietot pārmērīgu spēku. Tāpat ir nepieciešams aizsargāt mēbeļu virsmu un to konstrukcijas elementus no mehāniskiem bojājumiem.

6. Mēbeļu kopšanai nepieciešams izmantot īpašus produktus, kuru pamatā ir augu un minerāleļļas.

Ieteikumi ar bioeļļām apstrādātu masīvkoka mēbeļu kopšanai:

• regulāri notīriet mēbeļu virsmu no putekļiem ar sausām drānām, putotāju, putekļu sūcēju. Neizmantojiet agresīvus tīrīšanas līdzekļus;

• periodiski ierīvē mēbeles ar bioeļļu (vismaz 2 reizes gadā), lai izvairītos no netīrumu uzkrāšanās koka porās, lai pasargātu virsmu no traipiem izlijušu dzērienu gadījumā, kā arī lai atsvaidzinātu produkta izskatu ;

• atjaunošanai ieteicams sauso virsmu viegli noslīpēt ar Scotch-Brite sūkli vai ļoti smalku smilšpapīru (P400 un augstāk) koka šķiedru virzienā. Pēc apstrādes ir nepieciešams pilnībā noņemt putekļus ar slotiņu vai putekļu sūcēju, pēc tam uz salvetes uzklāt bioeļļu un pārklāt masīvkoka mēbeļu virsmu ar plānu kārtu. Lieko eļļu notīrīt ar sausām, tīrām salvetēm un ar vieglām apļveida kustībām nopulēt virsmu, vairākas dienas regulāri vēdināt telpu. Ja nepieciešams, pēc 24 stundām vēlreiz nopulējiet virsmu ar tīru kokvilnas drānu, lai izlīdzinātu iespējamo koka šķiedru pacelšanos. Lai izvairītos no pašaizdegšanās, eļļotas salvetes pēc lietošanas jāievieto traukā ar ūdeni;

Uz masīva, kas apstrādāta ar bioeļļu, virsmas mitri, asi un ļoti karsti priekšmeti var atstāt pēdas, tādēļ, ja šķidrums ir izlijis, tas nekavējoties jānoslauka. Gadījumā, ja šķidrums ir ilgstoši atradies uz mēbeļu virsmas un paliek pēdas (bālgans šķiršanās vai traips), nepieciešams to apstrādāt ar abrazīviem materiāliem (no rupjiem līdz smalkiem) un pārklāt ar bio- eļļa.

Pēc noteikta lietošanas perioda var gadīties, ka dažas mehāniskās daļas (eņģes, slēdzenes u.c.) zaudē optimālo regulēšanu un eļļošanu, kas veikta mēbeļu izstrādājuma montāžas laikā. Šādas parādības var izpausties kā čīkstēšana, grūtības atvērt durvis vai izvilkt atvilktnes utt. To pareizu darbību nodrošina savlaicīga eņģes noregulēšana, vai vadotņu eļļošana ar parafīnu vai līdzīgas kvalitātes izstrādājumu. Atbrīvojot vītņoto savienojumu mezglus, tie periodiski jāpievelk.

Iepriekš minēto nosacījumu un ieteikumu neievērošana, kā rezultātā mēbeļu izstrādājumam rodas defekti, ir pamats tiesību uz garantijas apkalpošanu zaudēšanai.

0
Back to Top

Search For Products

Product has been added to your cart